POLISH THREAD XD

POLISH THREAD XD

Co tam u was, /leftypol? Co możemy robić w tym kraju? Jakieś ciekawe organizacje? Postaci i wydarzenia historyczne (pic rel)? Stosunek do PRLu? Jakieś specyficzne dla Polski doktryny? PPS, KPP, ZSP, Razem i inne. Na kogo głosować w wyborach - samorządowych, potem parlamentarnych? Jak robić propagandę?

Other urls found in this thread:

youtube.com/watch?v=nGdQZYe2HzA
twitter.com/SFWRedditGifs

NAZBOLGANG
reportuje się

o nieee, to palestyńczyk

Jeżeli mam być szczery to jedyna sensowa opcja lewicowa w naszym kraju na tą chwilę to Razem, byli na marszu anty-faszystowskim i przyciągają młodych ludzi. Wiadomo, są jedynie socjaldemokracją, ale lepsze to niż nic.
Jest parę ciekawych organizacji, np. Stowarzyszenie Polskich Marksistów, ale jeżeli chodzi o skrajnie-lewicowe partie to nie ma co ich szukać- większość z nich jest trupami. Jeżeli chodzi o propagandę, to zacznij od podstaw- edukuj swoich przyjaciół, dyskutuj o kapitalizmie, spróbuj ich skierować w lewą stronę. Ale najważniejsze jest, żebyś sam się edukował, umiał argumentować, przyznawać błędy jak i kontrować najpopularniejsze prawicowe stanowiska.

co tam z razemkami teraz? gimby dalej ssą starego fjuta kurwinowi?

tbh nie mam pojęcia kto to jest bo na polskich czanach nie siedzę już od dobrego roku
A właśnie, jak trafilście na Holla Forums? Lurkujecie rodzime szony anony?

na przemian z kukizem

...

Mnie jakoś najbliżej do pracowniczej demokacji
A SLD? nie lepiej jest znaleźć jakiś radykałów w sld? czy w ogóle są w Razem socjaliści z prawdziwego zdarzenia? spodziewałbym się ich raczej u czarzastego, może doszli jacyś nowi, młodzi

...

...

Raz napisałem do ich młodzieżówki, czy znajdzie się miejsce dla kogoś o bardziej "zradykalizowanych" poglądach, nie odpowiedzieli. SLD też jest pewną opcją, ale wydaje mi się, że obecnie Razem jest bardziej "lewą opcją"

If it wasn't for Poland we wold have had fully automated luxury space communism by now. But no you had to have your gay little nation state. And look what that got us, neo-liberalism, fascism, nazism, the EU and the immigration policies you hate so much, american hegemony and worst of all """Marxist"""-Leninism

lurkowałem kara i vi wiem, jakie vi jest chujowe, spokojnie, Taychan, po tym jak kara znowu dojebało zabezpieczenia, muh elita, która tak naprawdę nie ma za wiele między uszami, vi stało sie jeszcze chujowsze, to powoli przestawałem, na tayczanie też mnie specjalnie nic nie trzymało. czasem sobie coś tam polurkuje, ale od dwóch miechów nic na polskich nie postuje.
Zawsze widziałem, że jest coś takiego jak /leftypol, a jak zmieniałem poglądy, to sporo mi zaczęło wyskakiwać w yt kanałów typu batko the manarchist i jakoś mni tu ściągnęło, ale nie żebym był specjalnie aktywny

SLD to neoliberalna pseudolewica

Tylko PSL
Combat wiejskiej klasie (robotniczo chłopskiej)

youtube.com/watch?v=nGdQZYe2HzA

Tylko naradowy agraryzm!

Gomułka nie zrobił nic złego (ang. did nothing wrong)

Idiot

Macie już Bolszewicką partię z większością w sejmie, czego wy jeszcze chcecie?

Popieram akcje
Polpotyzm dla Polski

GANG GANG GANG

w suuuuuuumie

czteroocy do gazu

dziadek/10

PiS zrobił więcej dla socjalizmu w polsce niż SLD za swoich rządów

Byliście gdzieś 11 listopada?

na marszu niepodległości

nie odmawiam im tego, nie zgadzam się z nazywaniem ich socjalistami

...

lepszy socdem w garści niż socjalista na dachu

Anonki , polecacie jakieś dobre książki na temat lewej strony politycznej . (Dobrze wy było gdyby pojawiły się polskie tytuły)

Zazwyczaj odwiedziałem /idpol/ ale jako iż uważam się za osobę otwartą na różne poglądy to od jakiegoś czasu odwiedzam i patrze co się dzieje na Holla Forums - pierwszy post tutaj

Ta jest całkiem niezła, niestety mam tylko po angielsku, ale mam nadzieję, że to nie będzie Ci aż tak przeszkadzać :^)

jak tam wasze wyniki?

Anschluss

Podobnie, Anarchia spoko, Anarcho-Komuna spoko, na upartego nawet i porządna dyktatura ujdzie choć wolałbym nie.
Ostatecznie to ludzie, nie miejsce czy ideologia tworzą utopię. Jako że większość jest beznadziejna to nie ma co się mizantropii dziwić i pewnie nie wiedzieli by co robić z wolnością.
Trzeba nam więcej ludzi co nie przyprawiają o chęć renowacji gułagów albo już się za nie zabrać i skupić na kultywacji tej naszej kolektywy indywidualistów.

Szczerze mówiąc ten kompas jest spierdolony, zastanów się czy aby na pewno warto to gówno pchać.


Na czterdziestoleciu małżeństwa dziatwy.

Co uważacie o partii Socjaliści? Fajniejsi niż fioletowe spierdoliny?

o kim wgl mówisz?

no, jest jeszcze 8values XD
Ja osobiście to nie wiem. Z jednej strony taki wolnościowy socjalizm to ideał, z drugiej strony, nie mam zdania o państwie i narodzie. Po prostu muszę poczytać więcej. Z jedej strony poparłbym i leninizm mam zresztą Lenina odłożonego do poczytania , a z drugiej mam z tyłu głowy słowa Bakunina i po prostu nie wiem. Z polskich formacji to, jak wspominałem, najbliżej mi do PracDemów

po chuj to komu, jak masz PPS i Alternatywę Socjalistyczną, mają moim zdaniem podobne programy, z czego PPS to jest no, powiedzmy ,,tradycja", a Alternatywa należy do poważnej międzynarodówki

ale tu wieje chujem

Stop being racist, fascist, anti-semitic assholes.

Stop being a fucking idiot

Explain why 60k of you assholes marched like nazis a few days ago?

First I'm not polish. Second Wherever the fuck are you from did some bad shit too.
Fascism arise from material conditions not because le racism.
>>>/leftpol/
Go back to your hole stupid fucking liberal cunt

Explain the material conditions that are causing facism in Poland. There's no immigrants most of you hate immigrants for some reason.

I'm Pole and I'm not racist, fascist, anti-semitic asshole, thats why I started this thread, looking for other Poles on /leftypol

this is literally the only thread not deleted congratulations poland

Poland did nothing wrong

Poland deserved worse.

Do you have any idea what are the salaries in Eastern Europe? With prices on food and gas and almost everything, equal to Western Europe? The unemployment?

And you fucks want them to fill their countries with savages. FUCK COMMIES

Allot of people like to hate on isolated nations that don't invade anyone more than the one conducting war crimes and human rights violation in real active time

Hej severni kamerati!
AGRARNI GANG REPRESENT

Kompost tutaj

na marszu antyfaszystowskim to było więcej czerwonych flag Socjalistów xD

pochwal się lepiej jak i kiedy spierdoliliście z demo lokatorskiego

no Socjaliści gdyby nie Szczecin z tym jebanym foliarzem chodorkiem faktycznie by dużo więcej mogli

savages are in ONR

te kurwy jerychońskie wyjebały właśnie 4,6 bln z budżetu na amerykański szmelc wojenny więc jest na co marudzić. to że pis ssie pałe waszyngtonowi zamiast brukseli nie znaczy że jest lepszy. jedno i drugie cwele zagranicznego biznesu wyprzedający kraj za koryto

...